Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Sprzedaż internetowa Maszewo

Poradnik Klienta

Aukcja internetowa w okresie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Nagłówki artykułów aż wołają o wzrostach sprzedaży w częściach e-commerce, ale mało kto porusza sprawę tego, jak ciężko jest urządzić sprawny przebieg realizacji zamówień w okresie pandemii. Na dowodzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu i pokażemy, jak marka sobie spośród nimi zdołała.

Sprzedaż internetowa Tuczno

W dobie koronawirusa społeczeństwo zostało zmuszone do kolei w domowym naturalnym funkcjonowaniu, co wyklarowało nowe wzięcia na zbytu. Przed pandemią po wyjścia chodziliśmy głównie do apteki, a po artykuły spożywcze do najszybszego sklepu. W okresie pandemii często czynili z tych pracy, na sprawę zakupów poprzez Internet. Troska o bezpieczeństwo znane plus najprzyjaźniejszych, limity kobiet w ustalonych miejscach i zamknięcie wielu sklepów, galerii i pawilonów handlowych umocniło trend zakupów online. Wzrost sprzedaży w Internecie odczuła większość branż. Po cech był wtedy wynik pewnego przymusu zakupu online, gdyż stacjonarne biznesy są zamknięte także ogromniejszej liczbie czasu wolnego kupujących. Tymczasowe zawieszenie lub częściowe ograniczenie prac zawodowych sprawiło, że społeczeństwo zajmowałoby znacznie czasu, by zadbać o siebie (zakup ubrań, kosmetyków, szkoleń online) lub wykonać remont domu, czy prace porządkowe na podwórku.
Większa sprzedaż – większe wyzwanie logistyczne. Sprzedaż internetowa Tuczno

torebki
Reklama

Nagłówki artykułów aż wołają o wzrostach sprzedaży w częściach e-commerce, ale mało kto porusza sprawę tego, jak ciężko jest urządzić sprawny przebieg realizacji zamówień w okresie pandemii. Na dowodzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu i pokażemy, jak marka sobie spośród nimi poradziła. Sprzedaż internetowa Tuczno

zobacz również Społem wiadomości

W najwyższym etapie każdy sklep zabiega o to, aby utrzymać się na zbytu i zachować miejsca pracy. W nazwie Mirjan24 to zadania pracy dla ponad 400 pracowników. Marka w własnych dziełach kieruje się na produkcji mebli tapicerowanych, prowadzeniu 6 sklepów internetowych (Polska, Niemcy, Węgry, Rumunia, Czechy i Słowacja) oraz pośredniczy w dostawach mebli dla klientów z całej Europy.

W formy pandemicznej największym wyzwaniem dla firmy Mirjan24 było zachowanie ciągłości dostaw artykułów do klientów oraz terminowa realizacja zamówień dla użytkowników indywidualnych, przy szczególnym zachowaniu zaufania i ostrożności. Duży niepokój wprowadziło nagłe zamknięcie granic. Utrudnieniami były korki na ścianie Polsko-Niemieckiej i dane z producentów mebli, że potrafią spotkać opóźnienia w prac. Sprzedaż internetowa Tuczno

W ostatniej świetnej sytuacji dochodzi jeszcze reorganizacja miejsc rzeczy a czasu pracy, by zwiększyć bezpieczeństwo każdych pracowników.

Jak poradzić sobie z sytuacją „nadzwyczajną” ?

Choć sytuacja epidemiologiczna, w takim wymiarze, była miejsce pierwszy raz i dla wszystkiego stanowiła ostatnie nowa jakość, to firma Mirjan24 czerpała inspirację z wcześniejszych, różnych doświadczeń — na zbytu ta istnieje z 27 lat. Ze sprzedaży stacjonarnej wycofała się 8 lat temu natomiast z drugiej chwili, rozwija się e-commerce, które wciąż się zmienia. Choć w ciągu dużych ograniczeń, ważną kwestią pokazała się własna flota pojazd dostawczych, która uniezależniła firmę z mocno przeciążonego systemu kurierskiego. A utknięcie kilku samochodów w korkach nie sparaliżowało całej logistyki, bo ich flota ma ponad 100 samochodów typu TIR.

Dużym ułatwieniem są również stany magazynowe topowych produktów. Magazyny są zainwestowane w mało krajach. Dzięki nim, sklepy internetowe obsługujące zagranicznych klientów, nie istniały w 100% zależne od dostaw z Nasz.

Wyzwaniem była przecież reorganizacja miejsc książki i wprowadzenia systemu zmianowego w sukcesu pracowników pracy i magazynów. Podział gości na liczby i włożenie pracy zmianowej umożliwiło zachowanie bezpiecznego odstępu między pracownikami. Chociaż w sukcesu wielkiej ilości stanowisk biurowych został wprowadzony system pracy zdalnej. Sprzedaż internetowa Tuczno

Zobacz również Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments