poczta kurier

Poczta kurier Cieszyn zamów online

Śląskie

Z powodu wzrastającego tempa życia i większej popularności zakupów internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku usługi kuszą nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Jastrzębie-Zdrój może być bardzo łatwe i naprawdę może uprościć nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o nadawaniu przesyłek kurierem? Jakie mogą być dobre strony takiego rozwiązania? Oraz jakie błędy zdarzają się przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Jastrzębie-Zdrój

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane paczki, to takie o niewielkich rozmiarach. Mimo że dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę może nie było by, aż takie trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego domu przez pracownika firmy kurierskiej dużo ułatwia. Oszczędzimy przy okazji czas oraz swoje nerwy, bo czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to tylko kilka kroków, w pierwszej kolejności należy zrobić zamówienie na kuriera, zapakować pakunek zgodnie z wytycznymi i czekać aż Poczta kurier Jastrzębie-Zdrój zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może odebrać od nas przesyłkę już w tym samym dniu, jeśli zrobiliśmy zamówienie przed południem, lub dnia kolejnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na doręczeniu paczki gdzieś na czas. Zwyczajowo termin dowiezienia paczki wynosi 24 godziny w nadchodzącym dniu roboczym.

Wysyłka hurtowa

Gdy jesteśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy wiele paczek każdego miesiąca warto skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć liczbę dokumentów. Poza tym mamy wtedy opcję otrzymania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tak wielu paczek na pewno zauważymy też plusy z odbierania ich przez kuriera bezpośrednio spod naszego miejsca zamieszkania. Dostarczenie ich za każdym razem na pocztę zajęło by mnóstwo czasu oraz wymagało od nas siły, szczególnie kiedypakunki dużo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych będzie niższa niż opłata za każdą z paczek osobno. Jeśli więc jesteśmy zmuszeni wysyłać duże ilości przesyłek warto skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Wysyłka palet

A co w sytuacji, jeśli towar który potrzebujemy nadać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i dużo waży? Opłacalnym rozwiązaniem może być przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się szczególnie od wysłania normalnej paczki. Także musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć przesyłkę a, także ułatwić kurierowi odbiór. Ze względu na gabaryty przesyłki powinniśmy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania palety.

Należy pamiętać, że kalkulując wymiary przesyłki i masę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Standardowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety będą zmienić swoją masę pod działaniem wilgoci, w związku z tym rozsądniej jest nie przybliżać się do granicznej masy przesyłki. Dobierając paletę na której nadamy produkty, dowiedzmy się czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Zepsuta paleta nie będzie zapewniać właściwego zabezpieczenia i produkty na niej mogą zostać zniszczone. Gdy okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie wysłania przesyłki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem zwrotu za zniszczenia.

Generalne zasady przygotowywania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa swoje wewnętrzne zasady dotyczące wymiarów, zabezpieczenia przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego dobrze jest przeanalizować je przed zrobieniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy owinięcie jej folią lub umocowanie towaru specjalnymi pasami. Mniejsze paczki z kruchą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się drgania. Chociaż Poczta kurier Jastrzębie-Zdrój chce by wszystkie pakunki były przenoszone z delikatnością, jednak musimy pamiętać, że w trakcie transportu nasza przesyłka może się obracać lub zostać zgnieciona przez inne pakunki.

Kolejną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Jastrzębie-Zdrój odbierając pakunek potrzebuje też ten list przewozowy dostać i jeśli nie przygotowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić gdy kurier już oczekuje. Tym samym przedłużamy czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że kurier nie da rady do kogoś dotrzeć. Dlatego warto myśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Jastrzębie-Zdrój .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę