Kapusta kiszona król sklep Tuczno

Zachodniopomorskie

Właściwości zdrowotne kiszonej kapusty są powszechnie znane. Istnieje więc jednocześnie popularny składnik wielu tradycyjnych, polskich potraw. Wśród prostych w biznesach kiszonek różnego pochodzenia prawdziwą perełką jest kapusta kiszona powstająca z Naturalnego Gospodarstwa Domowego Danuty i Piotra Król. Tradycyjny i bezpośredni sposób produkcji sprawiają, że jest więc rzeczywiście duży produkt, o unikatowych walorach smakowych i prozdrowotnych.

Kapusta kiszona król sklep Myślibórz

Duża ilość witaminy C

Kapusta kiszona jest koniecznym składnikiem granym w lokalnej kuchni, który zazwyczaj spożywa się jesienią i zimą. Dlaczego? Kiszonki zawierają cenne probiotyki, które zasiedlając naszą florę bakteryjną tworzą własną obronę przed sezonowymi infekcjami oraz budują odporność przeciwko wirusom. Ukiszona (nie kwaszona!) kapusta jest oryginalną skarbnicą dobrze przyswajalnej witaminy C, a jeszcze rutyny, jakie są znanymi składnikami aptecznych tabletek na siłę. Zamiast to sięgać po medykamenty, lepiej jest spożywać kapustę kiszoną, która jest w dodatku niskokaloryczna i delikatna. Najlepiej przy tym chcieć kapustę ze sprawdzonych źródeł, takich jak teraz Ekologiczne Gospodarstwo Domowe Danuty i Piotra Król, wybierające się w Kinowie, nieopodal Kołobrzegu. Kapusta „Król” jest kiszona tradycyjnie w dębowych beczkach, a użyte do jej realizacji główki płyną z polskiej, ekologicznej plantacji rodziny.

kup traz
 

Kapusta kiszona król sklep Myślibórz

Ekologiczna praca dla swego zdrowia

W momentach, kiedy przy uprawie warzyw i roślin najczęściej świętuje się środków chemicznych, jakie zawierają chronić rośliny przed robactwem i przyspieszyć ich rozwój, często mamy wątpliwości, czyli nie uwolni się wtedy na bliskim zdrowiu. Nie zajmuje się same co oszukiwać – smak takich warzyw pozostawia sporo do życzenia. Danuta i Piotr Król już sporo lat temu wystawili na naturalną uprawę, co budziło wówczas zdziwienie, w rezultacie zawierała się wówczas szybkość powstania produktu, nie jego formę. Dzisiaj, z poradą synów, mogą pochwalić się wielkimi sukcesami na tym miejscu. Natomiast ich kiszona kapusta, która zapada w dębowych beczkach, na wielkiej kołobrzeskiej solance, stanowi samym z flagowych produktów, które zajmują podniebienie smakoszy w pełnej już Polsce. Ważna również z wszystkim bogactwem zdrowotnych właściwości.

Kapusta kiszona król sklep Myślibórz

Smak jak za poprzednich lat

Kiszenie kapusty stary obecnemu stanowiło obowiązkową czynnością, wykonywaną tradycyjnie w polach. Zimą nie było bowiem dojazdu do świeżych efektów i warzyw, trzeba było zatem dać sobie i rodzinie odpowiednią porcję witamin. Dziś wiadomo nikt nie cierpi na to terminu, tymże daleko że półki sklepowe uginają się z różnego rodzaju gotowych produktów. Trudno jednak spodziewać się, że smak takiej kapusty będzie odpowiadał temu, co pamiętamy z dzieciństwa. Często także zamiast z kiszoną, można napotkać się z kapustą kwaszoną – nie będącą nic zgodnego ze wielkim, naturalnym produktem. W wypadku kiszonej kapusty powstającej z gospodarstwa „Król”, możemy być tacy że smak i chrupkość są właśnie takie, jak dawniej. Tradycyjne formy jej wykonania oraz jakość materiałów wchodzą na ostatnie, że istnieje po prostu bogata i jędrna. O klasy produktów Ekologicznego Gospodarstwa Domowego Danuty i Piotra Król świadczy fakt, że w 2011 roku zostało członkkem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorze Zachodnie. Nowe materiały, z których słynie ekologiczne gospodarstwo to m.in. ogórki kiszone oraz wyciągi z kiszonych warzyw.

Kapusta kiszona król sklep Myślibórz

Idealna do surówki i problemu

Do jakich potraw kapusta kiszona „Król” będzie doskonała? Sprawdzi się zarówno jedzona na surowo, jak oraz po ugotowaniu czy upieczeniu. Surówka do obiadu wykonana z obecnej kapusty będzie absolutnie kwaśna i jedząca, ważna ją jeść także bez żadnych dodatków! Lubiany przez Polaków problem będzie z zmianie wspaniale wyważony w zapachu a ciągle dużo dobry. Kapusta kiszona to te ważny składnik farszu do pierogów z kapustą i grzybami oraz pieczonych mięs. Pysznie lubi też choćby zapiekana z żeberkami lub białą kiełbasą. Pomysłów istnieje sporo, wszystko chce z swej inwencji i zainteresowań kulinarnych. Wykorzystując kiszoną kapustę, pochodzącą ze doświadczonego źródła przede ludziom jesteśmy gwarancja, że dajemy sobie również indywidualnym najulubieńszym, to co najciekawsze. Bez zbędnych polepszaczy i oryginalnych składników. Tylko kapusta i solanka kołobrzeska – pyszne, prawe i młode.
Kapusta kiszona król sklep Myślibórz

Zobacz również Kapusta Kiszona – Król

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments